čt 23.5.2024 | Redakce

​Karviná je krok od titulu, v Plzni rozhodl Solák

Třetí finálový souboj mezi Karvinou a Plzní nabídl další napínavou podívanou. A taky další vítězství Baníku, který je už jen krok od titulu!

V sobotu se na karvinské palubovce rozhodovalo až v závěru. A stejné to bylo i ve třetím duelu série v Plzni.

Tentokrát to však byla Karviná, která většinu zápasu vedla. Vstup do zápasu měli hosté skvělý a po trefě Patzela a dvou gólech Nantla vedli 3:0. Až poté se prosadila i Plzeň, na trefu Ćurčiće ovšem zareagovali Skalický s Nantlem a bylo to o čtyři góly.

Baník po celý zápas držel fantasticky chytající Mokroš, který vytáhl řadu skvělých zákroků. „Připravovali jsme se hlavně na obranu, která nám v čele s brankářem Mokrošem fungovala," řekl karvinský kouč Michal Brůna. Přesto domácí postupně začali umazávat ztrátu a dostali se na dostřel jediné branky.

Karviná šla do kabin s jednogólovým náskokem, hned na začátku druhé půle ale vyrovnal na 14:14 Kosteski. Na druhé straně ovšem odpověděli Patzel se Solákem a vzápětí to bylo už opět o tři branky.

Plzeň však byla stále ve hře. Hodně divoká byla 48. minuta, kdy nejprve dostal červenou kartu Ptáčník a poté na druhé straně i Stehlík. Následně se trefil opět Patzel a Karviná vedla 22:19.

Ještě na začátku 24. minuty byli hosté o tři góly napřed, jenže Talent se nehodlal vzdát. Dvě a půl minuty před koncem zvyšoval Užek na 26:24, v dramatické koncovce ale Plzeň dokázala srovnat. V té době do konce chybělo necelých 40 vteřin. „Zdramatizovali jsme si to sami zpackanou přesilovkou v závěru utkání," věděl Brůna.

Ohromné drama rozsekl hrdina Solák, který poslední střelou překonal Herajta a svému týmu vystřelil výhru 27:26. Plzeň si ještě vzala oddechový čas, po kterém stihl vystřelit Škvařil. Jeho pokus z velké dálky se sice dostal do sítě, jenže už po klaksonu, a tak na palubovce vypukla velká karvinská radost. Baník tak vede 2:1 na zápasy a v sobotu bude chtít sérii doma ukončit. „Zbývá nám poslední krok, ten nejtěžší. Věřím, že to v karvinském pekle před domácími fanoušky zvládneme," uzavřel Brůna.