ne 18.2.2024 | Redakce

​Remíza nestačila, Karviná po boji v Evropě končí

Bylo to drama do posledních vteřin. Karviná v domácí odvetě proti Bukurešti ale nakonec uhrála jen remízu a v Evropském poháru končí.

Baník prohrál minulý týden v Rumunsku o gól. Domů si tak přivezl slušný výsledek, v postup do čtvrtfinále soutěže ho ale nakonec nepřetavil.

Karvinští vstoupili do sobotního zápasu dobře. V úvodu je držel brankář Mokroš a domácí vedli, ovšem ani jednou ne o dvě branky. Pak ale Baník zahodil několik šancí a hosté se dostali do vedení, které narostlo až na rozdíl tří gólů. „Rozhodovalo se asi už v první půli. Místo toho, abychom se utrhli, tak jsme museli dotahovat. Navíc nám nefungovala pravá strana," řekl po zápase zklamaný kouč Michal Brůna.

Do kabin šli hosté s náskokem 16:14. Po pauze Rumuni svůj náskok udržovali. Když vedli o čtyři góly, vypadalo to s Karvinou zle, domácí ale nesložili zbraně a ještě zadělali na pořádné drama.

V 39. minutě chytil sedmičku Mokroš, pak za jeden z faulů viděli Rumuni červenou kartu. „Mrzí mě ale, že šel po jejich červené na dvě minuty ven za žďuchání i náš hráč To se nemůže stávat, oslabilo nás to," řekl Brůna. Později šel předčasně do sprch i domácí Ptáčník.

Střelecky se nejvíc dařilo Solákovi, který dal 14 branek, a v napínavé koncovce dlouho držel karvinské naděje. Dvě minuty před koncem trefil Patzel břevno, přesto Karviná zásluhou Soláka ještě zvládla vyrovnat na 29:29.

Poté, co domácí ubránili poslední útok Bukurešti, měli necelých deset vteřin na to, aby zápas poslali do sedmimetrových hodů. Trenér Brůna si vzal oddechový čas, hala stála a bouřila. Poslední akci rozehrál Růža, jenž předal míč Solákovi, ten ale tentokrát na hostujícího gólmana nevyzrál. Domácí padli na kolena, Rumunům remíza k postupu stačila.

„Je to škoda. Mrzí mě, že jsme nepostoupili, hráli jsme doma, před skvělým publikem, ale kousek nám chyběl. Rumuni měli i trochu více štěstí, několikrát vymetli pavučinu, vracely se k nim odražené míče," dodal Brůna.