po 28.9.2009 |

Zápas Zubří - Dukla Praha

Neuvěřitelný závěr mělo utkání dvou týmů aspirujících na přední příčky soutěže. Asi nikdo nevěřil tomu, že Dukla si nakonec ze Zubří odveze bod, ale za remízu 30:30 se jí to nakonec podařilo. Zubří si postupně dokázalo vypracovat výraznější brankový náskok. Ve 44.minutě vedli domácí rozdílem šesti branek 25:19 a zdálo se že bez problémů dotáhnou zápas do vítězného konce. V zápětí si trenér hostů Pauza vybral oddechový čas a role obou týmů se úplně vyměnily. Ještě tři minuty před koncem vedlo Zubří rozdílem tří branek 29:26, ale závěr mu vůbec nevyšel. Po několika vyloučeních na obou stranách se Dukle podařilo snížit na rozdíl jediné branky 29:28 a to i díky několika zásahům brankáře Petržaly. V zápětí Horák z družstva hostů odmítl jasnou možnost vyrovnat a Zubří zvýšilo svůj náskok na 30:28. V tu chvíli se zdálo být rozhodnuto, ale hosté po obdržené brance rychle rozehráli a snížili opět na rozdíl jediného gólu. V tu chvíli chybělo snad patnáct vteřin do konce a Zubří předvedlo neuvěřitelnou chybu v podobě chybné přihrávky. Polášek z Dukly dokázal soupeři míč vypíchnout a zařídit pro svůj celek cenný bod.