so 13.2.2010 |

Zápas Dukla Praha - Hranice

Vynikající zápas sehrály dva přední celky extraligové tabulky, aby si nakonec oba týmy podělily po bodu. V prvním poločase se oba soupeři přetahovali o vedení, aby nakonec s těsným náskokem odcházeli do šaten hráči Hranic. Těm se vydařil i začátek druhé půle, kdy se dostali do vedení 18:14 a trenér domácích Pavel Pauza byl přinucen vybrat si oddechový čas. Po něm se jeho hráčům tříbrankovou šňůrou podařilo snížit na rozdíl jediné branky a později dokonce zápas otočit a získat až čtyřbrankové vedení 27:23. Do konce zápasu v tu chvíli chyběly čtyři minuty a Dukla směřovala k vítězství. S tím se ale házenkáři Hranic nechtěli smířit a po pasivní hře Dukly v posledních sekundách zápasu dokonce Kovařík srovnal na konečných 27:27. Hranice tak po výhře nad Karvinou a Zubřím obraly o bod také vedoucí tým celé soutěže.

Komentář Pavla Pauzy (Dukla Praha): "Hranice byly lepším týmem v prvním poločase, my zase v půli druhé. Zápas se nám podařilo otočit a dostali jsme se do čtyřbrankového vedení. To nás stálo ale hrozně moc sil a ty nám pak chyběly v závěru zápasu. Remíza je pro oba týmy spravedlivá."