so 25.9.2010 |

Zápas Plzeň - Jičín

O čelní místo v tabulce dnes svedly boj dva dosud stoprocentní týmy Plzeň a Jičín. Celý první poločas se nesl v absolutně vyrovnaném tempu, kdy maximální dvoubrankový rozdíl ve skóre nastal v 8. (5:3) a ve 14. minutě (6:8). I o přestávce pak na ukazateli skóre svítil vyrovnaný stav 11:11. Už mezi 37. a 41. minutou se však domácím podařilo převzít otěže zápasu a pětibrankovou sérií odskočili svému soupeři na 17:13. Následně se Jičínským dařilo odpovídat až do 48. minuty, kdy se domácím další sadou tří branek podařilo odskočit na šeti brankový rozdíl 23:17. Zdánlivě jednoznačný průběh závěru utkání se podařilo Jičínu zdramatizovat, když se mu v posledních třech minutách zápasu podařilo především zásluhou Kvasničky dotáhnout na pouhé tři góly. Plzeň tak po sobotním večeru vládne extraligové tabulce se šesti body.