so 23.10.2010 |

Zápas Jičín - Lovosice

V televizním utkání se dnes dopoledne představily Lovosice na palubovce Jičína. Od začátku utkání vyrukovali hosté na svého soupeře s velmi tvrdou obranou, na kterou hledali domácí těžko recept. Především Brabec kolem sebe rozdával rány a lovosickou branku navíc hájil výborný Kylíšek. Přesto si domácí prakticky celý první poločas udržovali jedno až dvoubrankový náskok, který měli v závěru první půle možnost navýšit, když po faulu na Vocáska hrál Jičín dvojnásobnou přesilovku. Unáhlená střelba z nepřipravených pozic však nevedla k zásadnějšímu gólovému zisku a do kabin se tak odcházelo za stavu 16:14. V polovině druhé půle ale dokázali Lovosičtí vyrovnat na 22:22 a v zápětí po chybě domácích se dokonce dostali do vedení. Navíc je podržel gólman Šálek a Lovosice rázem vedly 24:22. To rozhodilo obranu domácích, a tak ve 23. minutě činil rozdíl mezi celky už 4 góly ve prospěch hostů a domácí trenér sáhl po time-outové záchraně. Přesto však hosté dále navyšovali svůj náskok a čtyři minuty před koncem vedli po střele Motla a po sedmimetrovém hodu proti domácí brance dokonce o šest branek. Po drobné korekci ze strany Jičína si nakonec první dva body uloupené v jičínské hale odváží Lovosice.