so 19.3.2011 |

Zápas Zubří - Plzeň

Zubřané v úvodních minutách jakoby se pro ně netradičním nedělním čase ještě neprobudili a dlouho hledali na Plzeň recept. Hra Plzeňských působila mnohem lehčím dojmem a skvělý Motlík strážící jejich branku byl na zuberské střelce více než dobře připraven. Gólmanské výkony ve spojení s komplexními obranami na obou stranách navíc nedávaly příliš šancí k zakončení a tak v desáté minutě bylo skóre chudých 2:3. Čaroděj Motlík jakoby ochromil střelecké sebevědomí Zubří a jen nepříliš časté chyby hostů dostávaly domácí do šancí. Až sedm minut bez vstřelené branky, i to byly důsledky pomalého rozjezdu Zubří v dnešním televizním utkání. V poslední desetiminutovce poločasu se konečně domácí vzpamatovali, agresivnější obrana 4 – 2 a kombinační hra v útočné fázi roztočily zuberský brankostroj a série pěti rychlých branek otočila skóre až na 9:7 pro domácí. Ve druhém poločase už bylo domácí vedení jednoznačné a nejistota úvodu zápasu byla zapomenuta (48. minuta 21:14). Dvě minuty před koncem se sice sedmibrankový náskok Zubří smrskl na pouhé tři branky (23:20), přesto však dovedli domácí utkání do vítězného konce a získali tak další důležité body do „tabulky pravdy“.