ne 27.3.2011 |

Zápas Přerov - Dukla Praha

I přes značný odstup, který v tabulce Extraligy dělil oba dnešní soupeře, nenastupovali domácí do utkání rozhodně rezignovaně. V úvodních minutách se dokonce ujali vedení, o to je však v 7. minutě připravili Kotrč se Svitákem a do konce první čtvrtiny Hanáci prohrávali dokonce už o osm branek (7:15). O korekci se snažili především Kovařík s Kavkou, i když ne vždy jejich střely našly očekávaný cíl. Přesto do přestávky zvládli Přerovští upravit stav utkání až na přijatelný tříbrankový rozdíl. Už v úvodu dalšího poločasu však Dukelští zřejmě rozhodli, že už svého soupeře nebudou dále šetřit a udeřili na domácí tvrdou palebnou silou. Než se Přerov rozkoukal, přistála na jeho kontě čtyřbranková nálož a zareagovat na ni dokázal až na konci první pětiminutovky Zbránek. Stále častěji však museli míč ze své sítě tahat domácí brankáři Kosatík s Macháčkem, a tak náskok Dukly narostl až na čtrnáct branek v 58. minutě. V poslední minutě se o závěrečnou korekci postaral Kovařík a potvrdil tak svůj pomyslný titul nejlepšího střelce utkání.