so 14.5.2011 |

Zápas Lovosice - Zubří

„Bílé peklo“ přichystal celek Lovosic spolu se svými věrnými fanoušky pro Valachy. Ti se však záplavy bílé barvy v lovosické hale nezalekli a do utkání vykročili lépe než domácí celek. Brzy vedli 3:1, na druhou branku domácích si diváci počkali až do 9. minuty. Hra se nesla v rychlém tempu. Zubřané se však stíhali vracet s rychlými útoky domácích, navíc hostujícímu gólmanovi Malinovi se výborně dařilo. Zubří nevypadlo z koncentrace a i pod tlakem skvělé fanouškovské kulisy drželi vedení dvou až tří branek kolem poloviny prvního poločasu. Přímou červenou kartu však záhy ve 24. minutě uviděl Stržínek za obranný faul na lovosického hrdinu Motla ve výskoku, v zápětí pod tlakem emocí fauloval zuberský Randýsek, hosté se dostali do dvojnásobného oslabení a Lovosice mohly vyrovnat. Výborný strážce zuberské branky Malina však udržel nervy na uzdě a zlikvidoval už druhý sedmimetrový hod domácích. Ti vyrovnali až tři minuty před koncem poločasu na 9:9, do poločasu si však nesli jednobrankový náskok stále Zuberští. Návrat ze šaten vyšel o poznání lépe domácím a rázem to bylo 13:11. Ve 37. minutě už ale bylo opět vyrovnáno na 13:13, jako mávnutím kouzelného proutku se pak Zubří přestalo dařit. Hosté kupili technické chyby a brzy prohrávali 15:18. Mladí křídelníci Hrstka s Čípem pak drželi Zubří v kontaktu s domácími. Na kolena pak Zubří srazily závěrečné pohledné střelecké akce z rukou Brecka. Konečná porážka o čtyři branky je snad vzhledem k průběhu utkání pro Zubří příliš tvrdá a za ohromné radosti bílých tribun se Lovosice vrací do čela tabulky.