ne 22.5.2011 |

Zápas Hranice - Lovosice

Takový průběh souboje aspiranta na titul s beznadějně posledním celkem horní šestice asi nikdo nečekal. Nebyl to totiž celek Lovosic, kdo diktoval tempo utkání. Po první pětiminutovce vedli domácí 3:1 a především Kučerka a řada neproměněných šancí hostů drželi Hranice ve vedení celý poločas. Ani oddechový čas trenéra Srby v polovině první třicetiminutovky hráče Lovosic nenastartoval. Za Kučerkova záda to padalo jen Motlovi, a když Severočeši nezvládli ani vlastní přesilovku, bylo to už 11:6. Hosté se paradoxně vzpamatovali až po time-outu domácí lavičky a především zásluhou čerstvého Měchýře se dotáhli na rozdíl dvou branek 9:11. Ani po přestávce nedokázali hosté využívat svoji početní převahu a po šesti minutách prohrávali o tři branky 15:12. Nad vodou je stále držel Měchýř, ovšem ani jeho a Motlova snaha nebyla dostatečná proti nasazení domácích, a tak ve 45. minutě prohrávali už 14:20. Zkušený Berka a brankář Kylíšek, který se na závěr zápasu vrátil do branky Lovosic, pak podrželi hosty ve hře. V 55. minutě už Severočeši ztráceli jen dvě branky (23:21) a na oporách domácího celku především Čadrovi s Pavlíčkem, kteří odehráli většinu utkání, začala být znát únava. Tři minuty před koncem Jelínek snížil na rozdíl jediného gólu, o minutu později Chroustovský vyrovnal. V dramatickém závěru pak už domácí, kteří za celých šedesát minut nepustili Lovosice do vedení, nedokázali vstřelit rozhodující gól a hosté tak získali alespoň jeden vydřený bod, díky kterému drží krok se svým největším soupeřem z Dukly.