ne 5.6.2011 |

Zápas Lovosice - Dukla Praha

Lovosice – Dukla 26:27 (16:15) Dukla zaskočila domácí celek, když dynamickým nástupem do utkání bleskově nabyla nevedení 3:0. Agresivní a běhavá obrana hostů hatila složitě vypracované střelecké příležitosti Lovosic. Proti výbornému Petržalovi se ale záhy začalo dařit Krahulíkovi a na konci úvodní desetiminutovky dvěma pohlednými akcemi vyrovnal na 4:4 nejlepší střelec soutěže Motl. V zápětí se domácí dostali zásluhou Šumy poprvé do vedení 5:4. Při pohledu na jednu stranu palubovky pak mohli domácí fanoušci obdivovat výborné zákroky gólmana Kylíška, při pohledu na stranu druhou se kochali krásnými kombinačními akcemi lovosických střelců. Dukelští však stíhali odpovídat rychleji, než by bylo domácím milé a ve 23. minutě bylo vyrovnáno 12:12. Na začátku 28. minuty pak přetáhli hosté vedení po dlouhé době opět na svoji stranu a bylo to 14:15. O dvě minuty později už vedení opět patřilo Lovosicím, kterým se v prvním poločase podařilo najít recept na obávanou dukelskou obranu, ačkoliv jednobrankový poločasový rozdíl pro ně zdaleka nebyl dostačující. Do potřebného tříbrankového vedení 19:16 se dostaly Lovosice ve 36. minutě Havlátovou střelou, Petržala ale držel Duklu nad vodou. Bílé peklo na lovosických tribunách hnalo své hráče dopředu a i riskantní rychlé útoky končily zásluhou Motla v dukelské síti. Na konci první popřestávkové desetiminutovky vedli domácí už o pět 22:17. Atmosféra v poslední čtvrtině dramatického utkání výrazně zhoustla – oslabené o dva hráče hrály Lovosice ve 42. minutě, v zápětí rozhodli rozhodčí o přímé červené kartě pro Havláta za nastřelení Petržaly a ten odešel sledovat zbytek zápasu jen mezi diváky. To byl impuls pro hostující celek a ve 45. minutě korigoval na jednobrankový rozdíl. Když Polášek čtyři minuty před koncem zápasu vyrovnal na 26:26 a Kotrč o chvíli později obrátil na 27:26 pro Duklu, začaly naděje na lovosický titul vadnout. Závěrečné minuty pak byly pro Lovosické trápením. Nervozitou kupili chyby a nakonec se tak nejen z vítězství v dnešním utkání, ale i z mistrovského titulu raduje v záplavě lovosické bílé hrstka červeně oděných dukelských fanoušků.