so 3.3.2012 |

Zápas Dukla Praha - Zubří

Divácky nejzajímavější souboj kola se odehrával v Praze. S mohutnou diváckou kulisou sem dorazili Valaši a vstup do utkání se jim velmi vydařil. V 6. minutě se poprvé ujali vedení a to postupně navyšovali. Bohužel šestibrankový náskok, který si vytvořili v závěru prvního poločasu, hosté ze Zubří brzy ztratili. Dukelští dokázali využít několika nepřesností v soupeřově hře, ve 39. minutě už dělily oba soupeře jen dvě branky a trenér Mika musel sáhnout po záchranné brzdě v podobě oddechového času. Pražané cítili šanci na obrat v zápase a nedovolili soupeři vybudovat si zpět pohodlný náskok. V polovině druhé třicetiminutovky tak svítilo na ukazateli 23:24. Dukelští se statečně vyrovnali se ztrátou Petržaly, ve 49. minutě bylo vyrovnáno 25:25 a vyhecované utkání těchto tradičních rivalů směřovalo ke svému stejně tradičnímu dramatickému závěru. Poslední desetiminutovku načala Dukla tím, že se po dlouhé době chopila jednobrankového vedení. To jim ale Zubřané dlouho neponechali a skóre se tak tahalo stále o jednu branku. Poslední minutu dohrávali hosté proti Dukle oslabené o dva hráče v poli a o vyrovnání na 31:31 se postaral Mičkal. Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/2, vyloučení: 5 - 4, rozhodčí: Hanák, Novák, diváků: 430