so 21.4.2012 |

Zápas Jičín - Lovosice

Trochu netradičně rozehráli 3. nadstavbové kolo v Jičíně v pátek večer. Zavítal sem geograficky ne až tak vzdálený soupeř z Lovosic a diváci na východě Čech si tak v pátek večer mohli vychutnat napínavé házenkářské drama. Vstup do utkání se na jedničku vydařil hostům, po třech minutách hry vedli 4:1. Potom ale domácí kouč zatočil sestavou a dvěma brankami za sebou vrátil Jičínské do zápasu Naimann. Důležitými zákroky přispěl i Kurial a v 15. minutě bylo vyrovnáno na 6:6. Do konce poločasu se ještě v držení dvoubrankového náskoku vystřídaly oba týmy, psychologickou výhodu jedné branky si ale do šaten odnášeli zase hosté. Domácí zaspali i nástup do druhé půle. Záhy prohrávali 15:19. Dobře pálil Landa se Škvařilem a až do 47. minuty si Lovosice stále udržovaly čtyřbrankový náskok. Jičín ale tahal Jan Vocásek. V důležitých okamžicích se nemýlil, a tak především jeho zásluhou domácí začali v poslední desetiminutovce mocně dotahovat. Pět minut před koncem to bylo o branku (24:25). V poslední minutě stále ztrácel Jičín na soupeře jedinou branku, patnáct vteřin před koncem byla ale proti síti hostů nařízena sedmička a v tento důležitý moment udržel nervy na uzdě Zeman. Nařízený hod proměnil a o body se tak soupeři dělili. Na jejich vzájemném postavení v tabulce se tak nic nemění.