út 1.5.2012 |

Zápas Lovosice - Dukla Praha

Hosté se ujali vedení 3:1, Lovosice se však brzy zkoncentrovaly a v 8. minutě nejlepší střelec extraligy Motl vyrovnával na 3:3. Potom však postupně zase začala Dukla soupeři unikat. V 15. minutě domácí prohrávali už 5:9, zase se ale dokázali herně zvednout a po time-outu trenéra Srby se opět na Duklu dotáhli (9:9). Ve 22. minutě dokonce šli Lovosičtí do vedení 11:10. O přestávce bylo vedení Lovosic dvoubrankové, k čemuž přispělo vyloučení Kerna. Na začátku druhé půle mohli jít Lovosičtí do výraznějšího vedení, měli několik vyložených šancí, ale nervozita a vynikající Petržala jim to nedovolili. Naopak exZubřan Krupa třemi brankami držel v prvních deseti minutách druhé půlky v kontaktu se soupeřem. Úsek od 40. do 50. minuty vyhrály Lovosice 4:1 a získaly čtyřbrankové vedení, Dukla udělala příliš mnoho technických chyb. To byl rozhodující moment utkání. Posledních pět minut bylo obrazem zmaru ze strany Dukly, která se za každou cenu snažila korigovat výsledek. Ale ať dělali střelci Dukly, co mohli, nedařilo se jim míč do branky Severočechů protlačit. Vítězství Lovosic je zasloužené a může výrazně promluvit do konečného boje o titul letošního mistra.