ne 20.5.2012 |

Zápas Jičín - Dukla Praha

S image vousatého Rumcajse dnes paradoxně přijeli k lesu Řáholci Pražané. Jičín se v dnešním televizním utkání pokusil zahnat Duklu do slepé uličky na klikaté cestě za titulem, na níž stíhají největšího rivala ze Zubří, a v úvodu zápasu se Východočechům dařilo rozhodně lépe než hostům z Prahy. Ve 12. minutě se ujali domácí tříbrankového vedení 6:3 a hostům se nedařilo ztrátu dotahovat. Na pětibrankovou šňůru Jičínských zareagoval trenér Pauza oddechovým časem, ale jeho výtky vedly jen k tomu, že Jičín navýšil náskok už na rozdíl čtyř gólů (8:4). Svůj podíl na tom měl i brankář domácích Kurial. Druhou čtvrtinu zápasu už Jičín zcela ovládl a tři minuty před koncem poločasu vedl o šest branek 15:9! Těsně před přestávkou si Dukla snažila vytvořit co nejpříznivější základ skóre do druhé půle a Aliapulios těsně před koncem poločasu snížil náskok domácích na tři góly (16:13). V úvodních vteřinách druhé půle ale Jičínští opět svůj náskok navýšili a bodovali i v oslabení (18:13). Dukle se nedařilo. Nepřesnosti v přihrávkách i střelbě jí nedovolily otočit nebo alespoň korigovat nepříznivý stav. Kraus si věřil a naopak Dukla proměnila první gól druhého poločasu až po šesti minutách hry (19:14). Bez zraněného kanonýra Kotrče se nedařilo Dukle korigovat ztrátu. Před začátkem poslední desetiminutovky ale Tesař se Svitákem stáhli manko na dvě branky a zdálo se, že závěr zápasu ještě bude dramatický. Jičín si ale svůj čtyřbrankový náskok vzal zase zpět. Zeman s Tomášem Babákem byli střelecky při chuti. Dukla do posledních minut bojovala o naději, nervozita na ní ale byla znát. V posledních chvílích zápasu jí ale přálo štěstí! Sviták třicet vteřin před koncem snížil na 24:25 a po velké chybě v rozehrávce Jičína Piskač ještě srovnal na 25:25. Plamínek naděje na Dukle tak stále hoří.