so 26.5.2012 |

Zápas Dukla Praha - Lovosice

Zítřejší utkání v Zubří mělo být dramatickým a divácky nabitým vyvrcholením celé sezóny, nakonec však může být spíš rozlučkovou exhibicí a poděkováním fanouškům. Stejně jako loni i letos měly Lovosice v rukou osud mistrovského titulu a jakoby se rozhodly, že když jim ho Dukla sebrala loni, letos jí tu radost nedopřejí. Hned v úvodu se ujali Severočeši vedení (1:3), toto manko ale ještě Pražané lehce smazali. Hosté si ale vzali náskok brzy zpět (5:8) a do přestávky se ho již nevzdali. Skórovali Krahulík, Motl a Jelínek, kterým se dařilo překonávat domácího gólmana. Petržala byl i tak ale poměrně úspěšný a řadu lovosických pokusů zlikvidoval. V úvodu druhé půle se sice na krátko šňůrou čtyř branek z ruky Šika s Piskačem ujali vedení opět Dukelští, obratem však Škvařil s Kolomazníkem skóre zase otočili a ve 47. minutě vedly Lovosice na Dukle už 23:18. Domácí házenkáři se vybičovali k mohutnému finiši stejně jako minulý týden v Jičíně. I přes řadu nepřesností dokázali několikrát využít lovosického oslabení, úspěšnými zákroky přispěl i druhý pražský brankář Suchý. Deset minut tak hosté neskórovali a Dukla vyrovnala na 25:25. V napínavých posledních vteřinách byl ale za faul na Kolomazníka nařízen sedmimetrový hod a Jelínek udržel nervy na uzdě. Sedmičku proměnil a zasloužil se tak se svými spoluhráči o to, že na Valašsku už teď vypukly oslavy mistrovského titulu, na který čekalo Zubří patnáct let.