so 22.9.2012 |

Zápas Kopřivnice - Jičín

Kopřivničtí házenkáři v soutěži dosud nebodovali a bylo vidět, že dnes chtějí smazat nulu na svém bodovém kontě. Koncentrovanou obranou drželi hostující celek pod tlakem a za prvních pět minut je nepustili do zakončení. Po deseti minutách hry jakoby koncentrovanost na obou stranách polevila. Bylo vidět víc nepřesností a branek nepřibývalo. Brankový půst ale drželi hlavně Jičínští a tak za stavu 5:2 pro domácí v 16. minutě bral trenér Babák oddechový čas. Své svěřence správně nastartoval a ve 20. minutě už měli Jičínští vedení na své straně (5:6). Až do konce poločasu si pak hostující házenkáři udržovali dvoubrankový náskok. Domácím se nedařilo překonat jičínského brankáře Veverku, snažil se hlavně mladičký Reček. Až po time-outu domácího kouče se v posledních vteřinách první třicetiminutovky podařilo domácím srovnat na poločasových 9:9. Druhý poločas byl velmi vyrovnaný, Obě družstva se střídala ve vedení až do 47. minut, kdy se Jičínu i díky velmi aktivnímu Babákovi podařilo odskočit na rozdíl dvou branek 17:15. Mírný náskok si bojovně hrající hosté udržovali až do konce. Byť zejména Hojník se maximálně snažil o korekci. V dramatickém závěru nakonec hosté deset vteřin před koncem rozhodli střelou z levého křídla.