pá 28.9.2012 |

Zápas Dukla Praha - Plzeň

Do utkání vstupovala Dukla i přes nepříliš vydařený začátek sezóny v roli favorita. Papírovým předpokladům se jí ale dlouho nedařilo dostát. Utkání bylo maximálně vyrovnané. V úvodu byli dokonce výrazně úspěšnější hostující házenkáři. Po deseti minutách hry vedli hráči Plzně 3:1 a Dukelští ne a ne prostřelit zkušeného Motlíka v brance Západočechů. Pak dokázali domácí házenkáři zpřesnit obranu a vyrovnali. Krátce před koncem poločasu si dokonce Pražané vytvořili tříbrankový náskok, do šaten ale odcházeli díky Blechovi s Bečvářem jen s psychologickou výhodou jednobrankového vedení. Začátek druhého poločasu byl přehlídkou brankářských zákroků Motlíka na jedné a Petržaly na druhé straně. Oba celky se přetahovaly o náskok ve výšce maximálně jednoho gólu. Domácí byli nepřesní, chybovali dokonce i v 51. minutě při přesilovce šest na čtyři. V poslední pětiminutovce ale Západočeši nezvládli nervozitu. Zbytečně chybovali a pustili tak Duklu do čtyřbrankového vedení 25:21. Dvě minuty před koncem byl dokonce vyloučen i hostující brankář Motlík, ani jeho brankářská kouzla už by ale za zbývající čas nepomohla Plzni k zisku bodu. Pětibrankovou ztrátu už Západočeši z ruky Horkého jen korigovali na konečných 27:24.