ne 28.10.2012 |

Zápas Lovosice - Dukla Praha

Před dnešním zápasem měly Lovosice na kontě jen jednu porážku a jednu remízu, navíc solidní výkony v pohárových zápasech zvedly Severočechům sebevědomí. Naopak Duklu trápila naplněná marodka, a tak favoritem zápasu byli Lovosičtí házenkáři. A hned v úvodu tlačili na Dukelské a po pěti minutách vedli 4:0. Šálek byl neprůstřelný, skóre Dukly otevřel až ze sedmičky Kotrč. Pak se ale Dukla zvedla a po špatném začátku stáhli její hráči manko na 4:5. Rozchytal se Petržala. Ve 14. minutě dokonce Dukla vyrovnala na 5:5. Po šestiminutovém střeleckém půstu se pak Lovosičtí opět konečně probrali, Dukla se ale pořád držela na dostřel. Pražanům začaly fungovat rychlé útoky. Pět minut před přestávkou to bylo 10:10 a do šaten si minimální náskok dokonce odnášeli hráči Dukly. Petržalovi se dařilo i po přestávce a i jeho zásluhou záhy Dukla vedla 14:11. Lovosice ale opět vyrovnaly a pak už se oba týmy přetahovaly o minimální vedení. Dvě minuty před koncem vedly Lovosice o gól, Šálek úspěšně zakročil proti dvěma dukelským střelám a půl minuty před koncem bral trenér Srba time, aby pojistil domácí vítězství. Vlastní chybou se ale nejzkušenější lovosický hráč Berka připravil o míč, Kotrč svou šanci využil a dvě vteřiny před koncem vyrovnal na konečných 22:22.