so 15.12.2012 |

Zápas Dukla Praha - Frýdek Místek

Předvánoční házenkářské období vrcholí a každý tým se snaží vylepšit před vstupem do nového roku své postavení v tabulce. Není divu, vždyť na tabulku v podobě, jakou bude mít večer 23. prosince, budou hráči a funkcionáři klubů koukat na svých webových stránkách nebo stránkách Českého svazu házené až do 2. února. Předposlední příležitost ulovit nějaké letošní body měla dnes Dukla. S aktuální pátou příčkou v ambiciózním klubu jistě nejsou spokojeni a předposlední Frýdek se zdál být ideálním soupeřem pro spravení chuti. A zdání tentokrát nezklamalo. Domácí se ujali vedení hned s úvodem utkání (7. minuta 5:1), dobře bránili a obranu tvrdil brankář Petržala. I na druhé straně se ale pěknými zákroky blýskl Šoltés, avšak Dukelští se častěji dostávali do střeleckých pozic, a tak o poločase vedli šestibrankovým rozdílem 14:8. Střelecky při chuti byl Mráz, doplňovali ho Kotrč s Šůstkem. Dyba s Kichnerem se snažili odpovídat, řada jejich zakončení ale nenašla cestu do branky, a tak byl nejlepším střelcem první půle v dresu Frýdku Kalous. Ve druhém poločase hned na začátku Dukla navýšila svůj náskok na deset gólů (20:10). Hostujícímu celku se ale povedla korekce na pětibrankový rozdíl 20:25, do konce ale zbývaly už jen tři minuty hry. V nich si domácí nejenom náskok pohlídali, ale dokonce ho opět navýšili na konečných šest gólů.