so 22.12.2012 |

Zápas Plzeň - Dukla Praha

)Pohyblivý a dobře kombinující mladý plzeňský tým dokázal hned v úvodu přehrávat obranu Dukly a na druhé straně dlouho odpovídal jen Šůstek. Střelci z Prahy často ztroskotávali na výborném Motlíkovi (5:3 v 8. minutě). V 10. minutě ale v k velké nevoli naplněné plzeňské haly poslali zkušení mezinárodní rozhodčí Opava s Válkem Plzeňské do čtyřech. Tuto situaci však Západočeši zvládli. Dukla ani jednou neskórovala. O co víc střeleckých pokusů zlikvidoval Motlík, o to víc míčů z poza svých zad tahal Rangl, který dnes z počátku musel zastoupit Petržalu, kterého trápí zdravotní problémy. Za stavu 9:5 na konci 18. minuty tak trenér Pauza bral oddechový čas. Ani to ale Duklu nenakoplo. Bylo to 11:5 a fanoušci byli u vytržení. Rangla pak přece jen vystřídal Petržala, ani on ale dukelskou síť dostatečně často neuhájil (24. minuta 13:6). První poločas vyhráli domácí 14:8. Do druhého poločasu ale rozhodně nenastoupila Dukla rezignovaně a začala ukrajovat z náskoku Plzně. Plzeňští se však stále drželi ve vzdálenosti tří až čtyř branek. I ve druhé půli se na straně Plzně hodně vylučovalo. Navíc vynikal výborný mladíček Konšel. Poslední desetiminutovku začínali Plzeňští se šestibrankovým náskokem a byla pěkně vypjatá. Hned na jejím začátku viděl červenou kartu Kust. Poslední vteřiny letošního házenkářského roku pak měly být v Plzni dramatické. Na začátku 59. minuty snížil Kotrč na rozdíl jediného gólu (24:23), trenér Šetlík bral time, nervy na uzdě pak udržel Horký a právě pětadvacátou branku Plzně v síti Dukly pak stvrdil ještě výborným zákrokem Motlík. V posledním letošním zápase tak Plzeň vyhrála nad Duklou 25:23 a zimní přestávku stráví na čele extraligové tabulky, zatímco Pražany přeskočí v tabulce Hranice.