ne 23.12.2012 |

Zápas Hranice - Zubří

Mistrovské Zubří si veze z Hranic patnáctibrankovou porážku! Tomu by před dnešním duelem věřil jen málo kdo. Souboje s Hranicemi patří v Zubří spolu s utkáními proti Karviné a Dukle k tradičně nejočekávanějším a nejvypjatějším. Vždyť je to regionální soused valašského mistra. Navíc letos právě Hranice přetáhly Zubří střeleckou hvězdu Stržínka. I to tak dodávalo utkání na atraktivitě a napínavosti. Právě Stržínek zatížil konto Zubří čtyřmi brankami. Dařilo se mu hlavně na konci prvního poločasu. Zubří jen těžko hledalo recept i na tradičně výborného Kučerku, a tak bylo utkání prakticky od 12. minuty a stavu 4:3 zcela v režii domácích (4:3, 9:3, 13:6). O poločase prohrávalo Zubří vysoko o osm branek. A mělo být hůř. Galus nebyl k zastavení. Během druhé třicetiminutovky nasypal za záda valašských brankářů deset branek. Sekundovali mu Rachač s Tůmou. Na straně Zubří se přes tři vstřelené branky dostal jen Aspridis. Tradiční ostrostřelec Jurka se ze hry trefil jen jednou. I ve druhé půli tak náskok Hranic narůstal geometrickou řadou a konečný hvizd byl pak už pro Zubří vysvobozením.