so 23.2.2013 |

Zápas Dukla Praha - Lovosice

Předloni se Dukla a Lovosice utkaly v přímém souboji o vítězství v extralize, v sobotním podvečerním duelu se utkaly o to, kdo si přiblíží jistotu účasti v nadstavbě horní šestice a případně tak také o lepší výchozí pozici pro boj o medaile. Na podzim se z vítězství o jediný gól radovali Pražané, tentokrát jim chtěli Lovosičtí porážku oplatit a navíc odčinit prohru z minulého víkendu. Brankář Petržala má ale ohromnou formu, kterou ukázal nejen před týdnem, ale rovněž ve střetnutí s Lovosicemi. Za první poločas nechal nastřílet Lovosické kanonýry jen devět gólů, kvalitní obrana Lovosic a gólman Adamík se ale starali o to, že skóre zápasu bylo velmi dlouho zcela vyrovnané. Víc než jedním gólem se ale v dresu Dukly prezentovali jen Šůstek, Piskač a exekutor sedmimetrových hodů Krupa. Odskočit se Dukle podařilo až v 50. minutě. Tehdy Dukla po brejku Svitáka vedla nad Lovosicemi o tři branky (15:12) a trenér Srba bral time. Lovosice se vrátily zpátky do hry a dotáhly se zpět na rozdíl branky. Vyrovnat už ale Severočeši nedokázali. Zápas tak skončil stejně těsným výsledkem jako poslední vzájemné měření těchto celků a Dukla díky tomu přeskočila tým Lovosic v tabulce Extraligy.