so 20.4.2013 |

Zápas Dukla Praha - Plzeň

Když se Dukla s Plzní střetla naposledy, vyhráli na své palubovce Západočeši. Dukla už tři zápasy čekala na vítězství a do utkání vstoupili motivovaní Pražané dobře. Záhy vedli 4:1, ovšem nepříznivé manko Plzeň rychle korigovala. Pěknými zákroky se prezentovali oba brankáři, jak Petržala tak Motlík. Lépe svou síť ale přece jen hájil v první půli pražský gólman, domácí dokázali využít přesilovku a rázem vedli opět výrazně 10:5. Čtyř až pěti brankový rozdíl mezi týmy se pak udržoval až do přestávky, krátce před ní ale uviděl červenou kartu za faul na Syřínka Šindelář. Vstup do druhého poločasu ale Dukla „zaspala“. První pětiminutovku prohrál pražský tým 0:5 a rázem bylo vyrovnáno. První branku druhé půle dal za domácí tým až Šik ve 37. minutě! I přesto se domácím podařilo ještě do 42. minuty držet vedení na své straně. Pak se ho ujali zásluhou Vikelhöfera Západočeši. Sedm minut před koncem vedli o dvě branky (18:20) a domácí lavička brala time. Obrat se Dukle nedařil. Stále byla o krok za Plzní. Ovšem půl minuty před koncem se Dukle podařilo přece jen vyrovnat! To byla ale také poslední branka utkání. Dukla sice dohrávala ve čtyřech, když se za každou cenu její obránci snažili zabránit aktivním Západočechům vsítit rozhodující gól, nakonec však tak udržela doma alespoň bod a o první nadstavbové vítězství se popere v dalším kole v Jičíně. A stejně je na tom i Plzeň, která bude rovněž o první vítězství bojovat na horké půdě Zubří.