ne 21.4.2013 |

Zápas Lovosice - Zubří

Domácím se vydařil vstup do utkání, když po osmi minutách hry vedli 4:1. Ale rozchytal se Orság a Zubří, které bylo donuceno ještě více omladit již tak velmi mladý celek, se dotáhlo na soupeře (5:4). Lovosice ostřelovaly Orságovu branku, ovšem když hrdina v brance Zubří vychytal i druhou sedmičku a trefil se navrátivši se Hanták (těžké zranění kolena hned v létě ukončilo Hantákovu kariéru v Polsku, vysvětlení jeho návratu čtěte v rozhovoru zde) a bylo vyrovnáno (5:5). Oslabení hosté bojovali o každý míč, a tak svítilo pět minut před koncem poločasu na ukazateli skóre 10:10. Posledních pět minut ale bylo zcela v režii domácí, kteří využili přesilovku a šňůrou čtyř gólů stanovili poločasové vedení 14:10. Na konci první desetiminutovku popřestávkového poločasu využili Zuberští dvojnásobnou přesilovku a vrátili se do zápasu. Dotáhli se na rozdíl gólu (18:17). Motl dneska sice vystupoval v roli obránce, ovšem spolu s Breckem dokázal využít na začátku poslední čtvrtiny zápasu několik brejků k opětovnému navýšení domácího náskoku (22:18). Na straně Lovosic se v brance dařilo Adamíkovi a Zubří se ne a ne prosadit. Lavička Valachů brala time. Ani pak se jim ale nepodařilo znovu manko umazat. Motl dál pokračoval v zakončování brejků, Zubřanům se nedařilo prosazovat se na domácí obranu. V poslední desetiminutovce držel střelecky nad vodou hosty Šustáček. Vzápětí nedokázali Lovosičtí využít přesilovku, aby si pojistili vítězství a za stavu 25:23 v 55. minutě spělo utkání do dramatického konce. V následném oddechovém čase domácí lavička varovala před reprízou závěru utkání z minulého týdne, tentokrát si ale Severočeši vítězství ustrážili. I toto utkání ale ukázalo, jak nesmírně vyrovnaná letos horní šestka je.