ne 5.5.2013 |

Zápas Zubří - Jičín

Hostující házenkáři se vousatostí už začínají podobat jičínské ikoně Rumcajsovi. Do zápasu v Zubří vstoupili poměrně dobře, už ve 12. minutě je ale Zuberští připravili o vedení a i přes snahu Babáka s Králem si Valaši dlouho vedení udržovali. A to jim ještě řadu střeleckých pokusů likvidoval Kurial. Hrálo se v ostrém tempu, Zubří si drželo jedno až dvoubrankové vedení. Rozchytal se Orság, výborně pálil z pivota Šlachta. O přestávce to bylo 15:13. Začátek druhé půle Zubří také vyšel. Domácí odskočili až na čtyři branky rozdílu 17:13 a Jičín se nemohl dostat do tempa. Ve čtyřicáté minutě to bylo už o šest a Orság dál čaroval. Trenér Babák bral oddechový čas, ani ten ale nevrátil Jičín do hry o body. Horut byl i pak k nezastavení, domácí dobře bránili a udržovali si odstup. Hlásí se tak do boje o medaile. Valaši si už až do konce zápasu udržovali pěti až šestibrankové vedení, minutu před koncem to bylo dokonce o sedm a tento rozdíl už Jičína ani nezkorigoval.