st 8.5.2013 |

Zápas Hranice - Plzeň

Náskok Jičína je tři kola před koncem základní části už pětibodový – vedle výše představeného duelu k tomu přispěla výhra Plzně v Hranicích. Západočeši přitom až do dnešního dne s Hranicemi v letošním ročníku Tipgames extraligy nebodovali a na půdu Cementu směřovali více méně v roli outsidera, který může pouze překvapit – a to se Plzni podařilo. Svěřenci trenéra Šetlíka sehráli obdobně vyrovnaný duel jako v neděli večer proti Lovosicím, tentokrát však se šťastnou koncovkou. V prvním poločase si hosté udržovali několikabrankový náskok, především díky fungující defenzivě a výkonu Leoš Petrovského, jenže domácí poločasový nepříznivý výsledek záhy po pauze překlopili na svou stranu a k vidění bylo dramatické druhé dějství, v němž se týmy střídaly ve vedení, ale ani jeden nedokázal odskočit na více než dvoubrankový náskok. Posledních 12 vteřin přineslo za stavu 20:20 neuvěřitelné drama. Přesně tucet vteřin měli k zakončení domácí, kteří po time-outu zahráli kombinaci pro Miroslava Rachače. Ten ale nastřelil pouze tyč, odražený balon fantasticky do hry vrátil Linhart a těsně před klaksonem z brejku skóroval Vinkelhöfer. Ozdobou zápasu byly výkony obou věkem veteránů, brankářů Kučerky a Motlíka.