st 8.5.2013 |

Zápas Dukla Praha - Zubří

Valaši svým výkonem v úvodní pasáži dnešního zápasu navázali na poslední dvě střetnutí s Pražany a dali zapomenout na tristní vstup do podzimního zápasu na Ruzyni, kdy se dokázali prosadit až po čtvrthodině hry. Tentokrát vsítili v úvodních osmi minutách pět branek a ve skóre se tak stále drželi favorizovaných domácích. Dukla ale od stavu 5:5 začala kontrolovat hru i skóre a postupně si vybudovala až čtyřbrankový náskok. Jenže za stavu 15:11 Pražané vsítili mezi 36. a 45. minutou pouhou jedinou branku a hosté se dotáhli na jednobrankový rozdíl a měli šanci vyrovnat. Kritickou chvíli za stavu 16:15 však Dukla přežila díky rychlým protiútokům, které proměnili Polášek a Kotrč. Domácí tak během krátké chvíle odskočili zpět na několikabrankový náskok a také díky výtečnému Petržalovi už s poklidem dokráčeli za očekávanými dvěma body. Právě Petržala udělal tečku za utkáním další zákrokem proti náskoku Zubřanů, kteří z Prahy odjeli s porážkou 25:18 a zařadili se opět na chvost elitní nadstavbové skupiny. Na medailovou příčku ale ztrácí tři kola před koncem pouhé tři body. Dukla se díky dvěma bodům, a lepšímu skóre než mají Lovosice, posunula na průběžnou bronzovou příčku.