st 8.5.2013 |

Zápas Lovosice - Jičín

Šlágrem kola byl bezpochyby tradičně prestižní souboj Lovosic s Jičínem, okořeněný navíc aktuálním umístěním obou týmů v tabulce. Extraligový peloton vedoucí Jičín nastoupil do zápasu famózně, v první minutě se ujal vedení a to už nepustil až do konce zápasu. Nápaditá hra útoku hostí dělala problémy lovosické obraně 0-6, a zcela opačný obrázek byl k vidění na druhém brankovišti, kdy koncentrovaná a aktivní vysunutá obrana Jičína nedovolila domácím zakončovat z dobrých pozic. Výsledkem bylo poločasové vedení Východočechů 8:16, které se domácí snažili po přestávce stáhnout, ale minimálně chybující hosté (v zápase pouhé 3 technické chyby) jim to nepovolili. Také proto, že trenérům Srbovi a Šumovi chyběl antibiotika dobírající Jiří Motl, dnes Jičín na severu Čech triumfoval 21:29 a výrazně se přiblížil vysněnému titulu. Jeho tým navíc společně bude slavit také narození dcery Michala Naimanna, který na zápas dorazil až v jeho průběhu přímo z porodnice.