so 18.5.2013 |

Zápas Dukla Praha - Jičín

Jičínští už oslavili titul všemi možnými způsoby, historický úspěch si vychutnali plnými doušky, ještě je však čekaly do konce soutěže dva zápasy. Ten první byl proti Dukle. Pražanům sice chyběl Petržala, který se zranil v utkání v Plzni, ovšem i jeho zástupci dokázali pomoci Dukle k vítězství. Ačkoliv to dlouho vypadalo, že si Jičínští zpříjemní závěr sezóny ještě vítězným kolečkem na palubovce soupeře, nakonec vítězství oslavovali domácí. Dlouho se ale vedlo Jičínským opravdu výrazně lépe než Dukle. V 16. minutě vedli Východočeši 8:4, srovnat krok se svěřencům trenéra Pauzy podařilo až v závěru poločasu. Ovšem na začátku toho druhého šli opět do vedení házenkáři Jičína (18:21, 20:25). Navíc červenou za udeření protihráče viděl Kotrč. Deset minut před koncem vedli o pět branek 26:21, ovšem závěr se jim absolutně nevydařil. Poslední desetiminutový úsek zápasu Dukla vyhrála poměrem 9:2! Dvě minuty před koncem vyrovnal na 28:28 z brejku Kastner a nakonec ještě díky Poláškovi získali Dukelští i druhý bod z tohoto zápasu za vítězství 30:28.