so 25.5.2013 |

Zápas Lovosice - Dukla Praha

Utkání o medaile přilákalo do lovosické sportovní haly i v netradičním sobotním dopoledním čase velmi dobrou „bílou“ diváckou kulisu. „Bílé peklo“ ale vidělo vyrovnaný zápas v prvním poločase jen do 15. minuty a stavu 6:6. Pak jakoby na hřišti byl jen jeden tým a to domácí. Hosté se trápili v útoku, nebyli se schopni trefit z dálky a ani dohrávka do pivota na Piskače přes skvělou obranu domácích, kde kraloval Landa, neprocházela. Naopak na druhé straně byla cítit absence reprezentačního gólmana Petržaly, kterého ani Suchý ani dorostenec Filip nedokázali nahradit. A když k tomu ukázal neobvyklou střeleckou chuť veterán v bílém dresu Berka, byl rozdíl o poločase šestibrankový. Stejný obraz měla i druhá půle. Dukle nelze upřít snahu a nasazení, bílou obranou hradbu ale i nadále překonávala velmi obtížně, a tak se nejlepším střelcem postupně stával sedmičkový exekutor Krupa. Ve 40. minutě svítilo na ukazateli skóre 22:13 a bylo prakticky rozhodnuto. Hráči hostů ale bojovali až do konce a jen polevení Lovosických v koncentraci a nasazení v poslední pětiminutovce jim umožnilo korigovat na nakonec lichotivých 29:24. Sympatickým počinem Dukly bylo, že při početných absencích z nejrůznějších důvodů představila televizním divákům několik mladých perspektivních neokoukaných tváří. Po závěrečném hvizdu už zbývalo jen počkat na večerní zápas v Zubří a rozklíčit tak poslední tajenku, zda a jakou medaili si aktéři v letošním ročníku pověsí na krk.