so 7.9.2013 |

Zápas Brno - Lovosice

Vyrovnané od začátku do konce. Takové byl utkání v Brně, kam přijeli uloupit první extraligové body házenkáři Lovosic, které z důvodu popovodňových oprav vlastní haly čeká na úvod soutěže série zápasů na palubovkách soupeřů. Oby celky dnes předváděly královopolským divákům ofenzivně laděnou házenou, při níž branka stíhala branku a především Landa s Jonášem v úvodním poločase trápili oba domácí brankaře – Bavlnku i nově příchozího Štolcara. Jen dvakrát za celý poločas se některý z týmů dostal do více než jednobrankového vedení, po většinu hrací doby se oba celky co do počtu branek držely v těsném kontaktu. Po patnácti minutách druhého poločasu se tříbrankového vedení ujali domácí (21:18) a i přes střelecké pokusy Motla a Jonáše si stále Brno udržovalo tříbrankový odstup. Až minutu před koncem Motl snížil na rozdíl branky a závěr ještě sliboval pořádné drama, ovšem domácí už svoji tvrz uhájili a poslali Lovosice na dalekou cestu domů bez bodu.