so 21.9.2013 |

Zápas Plzeň - Lovosice

Plzeň – Lovosice 19:21 (9:9) Lovosice ztrácely na absolutní špičku dva body, které ztratily v Brně po úvodní těsné porážce. V Plzni se očekávalo velké drama. Lovosičtí nechtěli prohloubit odstup na první příčky a Plzeň je jedním z favoritů soutěže, ovšem remíza v Kopřivnici tomu příliš neodpovídala. O body se tak hodlaly rvát ze všech sil oba týmy. Nakonec si je však domů vezli házenkáři Lovosic. Utkání bylo po celou dobu velmi vyrovnané. Do dvoubrankového vedení se několikrát dostali Lovosičtí, které táhli Motl s Landou, ovšem o poločase to bylo opět vyrovnaných 9:9. Znovu se do dvoubrankového vedení dostali Severočeši ve 40. minutě (11:13), i pak ale pokračoval souboj agresivních obran. Pěknými zákroky se prezentovali Motlík i Adámek, ovšem Berka, Motl a Jonáš náskok Lovosic v 50. minutě navýšili na čtyři trefy a v závěru svůj náskok uhájili. Domácí se snažili o vyrovnání i za cenu tvrdých obranných zákroků. Jejich ohromná snaha o zisk bodu ale byla marná a nedosáhli na víc, než na konečnou korekci na závěrečný rozdíl dvou branek.