st 9.10.2013 |

Zápas Plzeň - Jičín

lágr už sedmého extraligového kola by na programu ve středu večer v Plzni. Zdejší silný a ambiciózní tým hostil úřadujícího mistra z Jičína, přičemž hostující házenkáři se chtěli nabudit na víkendové pohárové utkání. To se jim však nepovedlo. Domácí hráči si od prvních minut drželi mírný náskok (7:5, 10:6), stabilní západočeské opory Milan Škvařil a Petr Linhart měli na svědomí tří až čtyřbrankový náskok Plzně a třígólové vedení si domácí nesli i do kabin. V prvních minutách druhé půle zvedli Plzeňští svůj náskok na šest tref, Jičín ale neskládal zbraně. Vocásek s Králem dokázali zápas zdramatizovat, když v 55. minutě korigovali na 19:22. V nervózní poslední pětiminutovce už vidělo sto třicet diváků jen jedinou trefu a ta padla do sítě hostů. Domácí házenkáři tak potvrdili své vítězství a přiblížili se absolutní špičce tabulky.