st 16.10.2013 |

Zápas Jičín - Lovosice

Osmé kolo extraligy odstartovali předehrávkou házenkáři Jičína, které o víkendu čeká odveta Poháru EHF. Začátek patřil domácím házenkářům, kteří se rychle ujali vedení 4:2. Hosté ale ukázali svou kvalitu a především duo Berka - Motl dokázalo přetáhnout vedení na stranu Lovosic. V závěru prvního dějství ale k dalšímu obratu přispělo několik zákroků domácího brankáře Machalického a minimální náskok si do kabin nesli házenkáři od lesa Řáholce. Po změně stran se oba celky střídaly ve vedení, hosté se ve 35. minutě dostali do dvougólového náskoku 13:15, ovšem následující desetiminutovku zvládli lépe domácí a do poslední čtvrtiny duelu se šlo za stavu 21:18 pro Jičín. Domácí podržel gólman Kurial, v úplném závěru kryl dvě sedmičky Machalický a právě lepší výkony domácích gólmanů přinesly Jičínským vítězství 26:24.