so 14.12.2013 |

Zápas Jičín - Brno

V posledním extraligovém duelu tohoto roku přivítali házenkáři Jičína doma tým Králova Pole. Jednalo se o souboj dvou velkých konkurentů v boji o konečný postup do elitní šestice týmů, a tak body ze vzájemného měření byly důležité. Od prvních minut si domácí, stále oslabeni o svého nejlepšího střelce Vocáska, udržovali mírné vedení. Zkušený moravský celek ale dlouho nepřipustil výraznější odstup. Ke konci první půle se domácí přeci jen svému soupeři odpoutali na 11:8. Lacinými chybami ale umožnili Brňanům vyrovnat na 12:12, aby v poslední minutě prvního poločasu upravil na 13:12 Rychna. Do druhé půle vlétli domácí jako vítr a rychle si vypracovali nejvyšší brankový rozdíl (17:13). Opakovala se ale situace z prvního dějství, kdy Jičínští poměrně snadno o vedení přišli, a v polovině druhé třicetiminutovky bylo srovnáno na 20:20. Poslední čtvrthodinu duelu zvládli přeci jen o malinko lépe domácí, kteří se nakonec radovali z vydřeného vítězství 26:24. S rokem, který jim přinesl historický triumf v podobě zisku mistrovského titulu i se svými věrnými fanoušky, se tak Jičínští rozloučili vítězstvím, díky němuž přezimují na třetí příčce.