so 14.12.2013 |

Zápas Zubří - Zlín

Toto bylo opravdu prestižní střetnutí pro mnoho jeho aktérů. Za všechny jmenujme například skutečnost, že nynější trenér Zlína Andrej Titkov byl dlouhá léta tvůrcem obranné hry Zubří a že dres Zlína dneska pod jeho vedením obléká například exZubřan Pernica. K tomu musíme připočíst pekelnou atmosféru zuberské haly a fakt, že oba celky před utkáním měly na kontě shodně deset bodů, a vyjde nám dramatické a bojovné utkání, v němž chtěly na body stejně dosáhnout obě strany. Zápas byl absolutně vyrovnaný od prvních minut až do úplného závěru, žádný z týmů se nedokázal soupeři vzdálit víc, než na rozdíl dvou branek. Do tříbrankového vedení 22:25 se dostali až házenkáři Zlína na začátku poslední minuty po trefách Plška s Aspiridisem a právě to rozhodlo. I když v poslední minutě se Zubří ještě vyhecovalo a zabojovalo alespoň o bod, vyrovnat už se Valachům nepodařilo. Soupeři podlehli nejtěsnějším možným rozdílem a s letošním rokem se tak rozloučili prohrou a poklesem na 10. místo.