so 1.2.2014 |

Zápas Dukla Praha - Zlín

První nadační kolo tohoto kalendářního roku odstartovalo utkáním v Praze. Do metropole zavítal celek nováčka soutěže. Zlín i Dukla v posledním kole utržily od svých soupeřů porážku, a Dukla se tak přiřadila ke Zlínu do dolní poloviny tabulky. Pražští házenkáři ale hodlali vyšplhat zpět mezi elitní šestku a zápas s nováčkem, navíc na domácí palubovce, se zdál být jasnou příležitostí. Této šance se Dukelští chopili na výbornou, od prvních minut diktovali tempo zápasu (4:0, 10:3). Střelecky na hřišti vynikali Mráz, Kotrč a Syřínek. K lepšímu výsledku družstvo Zlína po střelecké stránce táhl Aspiridis, ovšem Dukla si po celé utkání udržovala bezpečný odstup, který si na svého soupeře vybudovala v úvodní čtvrthodině. Mírná korekce se zlínskému týmu podařila mezi 51. a 53. minutou, kdy stáhli manko z devíti na šest branek, víc se ale svému soupeři nepřiblížili, naopak Šůstek se postaral o opětovné odskočení Dukly, která jednoznačně rozehrané utkání dovedla do vítězného konce.