so 1.3.2014 |

Zápas Dukla Praha - Přerov

Ve srovnání s výše uvedeným utkáním byl souboj v Praze soubojem „o všechno“. Přerov mohl jenom získat, ovšem Dukla ještě neměla své jisté a nemohla si dovolit klopýtnutí, pokud chtěla promlouvat do rozdělování cenných kovů. Pražané byli před zápasem jasným favoritem, svou úlohu zvládli sehrát dobře a vybojovali dva důležité body pro konečné zúčtování základní části. Vědomi si důležitosti zápasu vedli už v 10. minutě Dukelští 7:2 a sedm minut před přestávkou po tříbrankové šňůře to bylo už 13:5. O přestávce dělilo oba týmy šest tref, přičemž nejvýraznější měrou se na tom podílel Sviták, Kastner a úspěšný exekutor sedmimetrových hodů Rams. Přerov ale mocně vzdoroval. Veřmiřovský, Hradil, Frančík a Kopal sveřepě odpovídali na dukelské střely a ve 48. minutě vyrovnali Hanáci na 22:22 a sedm minut před koncem šel Přerov dokonce do vedení (23:24). Dukla ale zvládla poslední pětiminutovku, kterou vyhrála poměrem 5:1 a po vítězství 29:26 slavila dva body.