so 1.3.2014 |

Zápas Jičín - Zubří

Valachům se letošní sezóna vůbec nevyvedla, ovšem i tak dokázali být Zubřané nevypočitatelní, a tak přestože byli házenkáři Jičína před zápasem papírovými favority, rozhodně nesměli Zubří podcenit. O body z tohoto utkání se museli nakonec Východočeši bát až do konce. Domácí vstoupili do utkání proti devátému celku tabulky poměrně dobře, nejprve si vypracovali vedení 3:1, které v dalších minutách úvodního poločasu navýšili až na rozdíl pěti branek 10:5. Závěr první třicetiminutovky ale Jičínští nezvládli, vlastními technickými chybami a malým důrazem v obraně umožnili Zuberským vrátit se zpět do zápasu a ti toho využili ke korekci na poločasových 11:10. Ve druhé půli drama vrcholilo. Hosté se v šesté minutě ujali poprvé vedení 13:14. V poslední čtvrtině zápasu domácí znovu otočili a drželi nejtěsnější náskok. Dvě minuty před koncem srovnal hostující Přikryl na 22:22, definitivní tečku však napsal nejlepší střelec domácích Kvasnička, jenž svým šestým přesným zásahem stanovil na konečných 23:22.