pá 14.3.2014 |

Zápas Plzeň - Dukla Praha

Nadstavbová část Triglav pojišťovna extraligy se rozbíhá a hned na úvod ve vysokých obrátkách. První nadstavbové utkání přineslo divákům atraktivní souboj mezi Plzní a Duklou. Suverénovi podzimní části se v posledních kolech základní části dařilo trochu méně, než na začátku sezóny, ovšem jeho vedoucí příčka byla neotřesitelná. Teď už se ale zase hraje o hodně. Lépe řečeno o medaile. Hned toto úvodní utkání přineslo napínavé měření mezi dvěma silnými soupeři, o krok napřed byl ale stále domácí tým Talentu. Po čtvrtině hrací doby vedli Západočeši rozdílem dvou branek, ve 20. minutě sice Dukla vyrovnala na 8:8, ale Plzeň si pak zase vzala zpět dvoubrankový náskok, dvě minuty před poločasem to bylo dokonce o tři (12:9). Pak přišla chyba domácího Milana Škvařila, který viděl červenou kartu za faul při útoku Pražanů a Dukla pak před přestávkou stáhla manko na jedinou branku (12:11). Na začátku druhé půle zase domácí zvýšili svůj náskok, Dukla se ale opět rychle dotáhla a ve 49. minutě se dokonce chopila vedení. Závěr ale ovládli házenkáři Plzně. V posledních osmi minutách zápasu nedovolili Dukle ani jedinou trefu, zatímco do její sítě nasypali šest střel a vítězstvím 26:22 potvrdili svou dominanci extraligové tabulce.