so 29.3.2014 |

Zápas Jičín - Plzeň

Ve třetím kole nadstavbové části házenkářské extraligy na sebe narazil úřadující mistr z Jičína a v současné době největší aspirant na mistrovský titul probíhajícího ročníku 2013/2014, Plzeň. Prakticky celé utkání přineslo naprosto vyrovnanou bitvu, v níž se oba celky střídaly ve vedení. V první půli ale přeci jen tahali za delší konec provazu házenkáři plzeňského Talentu, kteří byli ve vedení častěji a do kabin odcházeli za pro ně příznivějšího stavu 11:9. Po změně stran ale zaveleli Jičínští i ve značně oslabené sestavě k ofenzivnímu náporu a v polovině druhé třicetiminutovky svítil na ukazateli stav 16:14. Poslední čtvrtina utkání nabídla pravou házenkářskou bitvu se šťastnějším koncem pro Západočechy. Ti vstřelili v poslední minutě rozdílovou branku na 21:22 a v posledních vteřinách tento nejtěsnější náskok uhájili. V utkání, kterému by vzhledem k celkovému průběhu slušela remíza, se tak radovali hosté a opět udělali důležitý krok ke konečnému triumfu.