ne 30.3.2014 |

Zápas Hranice - Frýdek Místek

Napínavé regionální derby se v neděli dopoledne odehrálo v Hranicích. Cementáři přivítali házenkáře Frýdku-Místku, kteří v uplynulém kole těsně zvítězili nad Jičínem. Dlouho se zdálo, že se jim podobný úspěch podaří i v Hranicích. V prvním poločase sice po většinu hrací doby vedli domácí házenkáři (6:4, 9:7), ve 25. minutě se ale podařilo vyrovnat ze sedmičky Petrovskému a do kabiny si nesli jednobrankový náskok Frýdečtí. Těm pak skvěle vyšel nástup do druhé třicetiminutovky – za dlouhých dvanáct minut povolili Hranicím jen jednu trefu a ve 43. minutě vedli přesvědčivých 19:13. Jakoby ale byli ukonejšeni výrazným náskokem, polevili hostující házenkáři v tlaku a zkušený tým Cementu toho rychle využil. Šestibranková šňůra především z dílny kanonýra Čadry znamenala obrat na 23:21 v 56. minutě a zápas spěl k nervóznímu závěru. Nervy na uzdě udrželi lépe domácí, kteří vybojovali vítězství i přesto, že se v 58. minutě podařilo znovu vyrovnat na 23:23 Dybovi. Zemánek to vzal v závěru na sebe a dvěma trefami poslal svůj tým do vedení 25:23 a poslední trefa již znamenala pouze korekci a bolestivou jednobrankovou porážku Frýdku.