so 19.4.2014 |

Zápas Jičín - Dukla Praha

První polovinu základní části nadstavbové skupiny bojující o medaile zakončili házenkáři Jičína tradiční bitvou s pražskou Duklou. V prvních minutách byli aktivnější hosté, kteří si udržovali mírné vedení. Od sedmé minuty ale převzali iniciativu aktivní domácí podporovaní skvělým Veverkou v brance. Jičínští dostali Duklu pod velký tlak, úsek hry mezi 7. a 22. minutou vyhráli 6:1 a otočili na 8:5. Do konce první půle stihli házenkáři Ronalu ještě zvýšit na 13:9. Ve druhé půli začali Pražané z náskoku Jičínských pomalu, ale jistě ukrajovat. V osmé minutě již byl rozdíl ve skóre pouze jednobrankový (14:13) a zdálo se, že navrch začínají mít hráči Dukly. Domácí ale nesmírnou bojovností úplný zvrat nepřipustili, ani jednou nenechali hosty srovnat skóre. Tři minuty před koncem snížili Pražané na nejtěsnějších 21:20, závěr ale Jičínští zvládli a především díky famóznímu Veverkovi zvítězili 23:20. Tím ukončili sérii čtyř nadstavbových duelů bez bodového zisku a posunuli se na čtvrtou příčku extraligové tabulky.