ne 7.12.2014 |

Zápas Plzeň - Zubří

Strhující souboj nabídli divákům dva momentálně nejlepší české mužské házenkářské týmy. Domácí obhájci titulu, kteří mají nejpevnější obranu v soutěži, narazili na tým s nejdravějším útokem a měli mu oplácet prohru 18:23 z prvního letošního vzájemného utkání Výsledkem byla báječná přestřelka se sedmdesáti brankami. Ve skvělé atmosféře, kterou vytvořilo 1620 diváků, začali lépe hosté. Prosazovali se svou typickou nátlakovou hru, využívali občasných zaváháních Talentu. Zpočátku se také více dařilo více hostujícímu brankáři Orságovi než domácímu Motlíkovi. Ještě v 11. a 12. minutě vedlo Zubří o tři banky. Pak však přišel zlom, když Plzeň „nasadila“ svou tradiční zbraň – obranu. Tu navíc skvěle doplnil Vinkelhöfer, který do 15. minuty proměnil všechny čtyři sedmimetrové hody. Přispěl k tím obratu na 11:10 v 21. minutě. Pak už hosté jen naposledy vyrovnali a sledovali, jak narůstá náskok Plzně. Do poločasu byl pětibrankový. Stejný rozdíl ve skóre přidali svěřenci Martina Šetlíka i v prvních šesti minutách po přestávce a vedli o 10 gólů. Totéž se jim podařilo ještě v 41. minutě. Poté zahájilo Zubří nenápadnou stíhací jízdu, kdy postupně snižovalo náskok Plzně. Gól po gólu a tři minuty před koncem to bylo již jen o pět branek. Domácí pochopili hrozící nebezpečí a okamžitými třemi zásahy definitivně rozhodli o svém vítězství, které i kouč Zubří Jiří Kekrt označil jako zasloužené.

Martin Šetlík, trenér Talentu M.A.T. Plzeň: „Na začátku a na konci jsme hráli jen slušně. Důležité bylo zvládnout prostředek, kdy jsme odskočili na čtyři až pět branek a pak už jsme si vývoj zápasu hlídali. Škoda, že se nepovedlo udržet ten rozdíl 10 branek.“

Jiří Kekrt, trenér Gumáren Zubří: „Zasloužené vítězství Plzně. Prvních 20 minut jsme hráli dobře a drželi mírné vedení. Pak jsme ale selhali v obraně, znervózněli a udělali několik technických chyb. Dohrávali jsme ve snaze korigovat na lichotivý výsledek, ale nepovedlo se. Gratuluju Plzni.“