so 28.2.2015 |

Zápas Zubří - Brno

Drama do poslední sekundy. Navíc skvělý boj o špičku tabulky a lepší postavení pro play-off. Gumárny Zubří si ho ziskem bodu definitivně zajistilo. Šedesát minut hrací doby vypršelo, na hřišti zuberské haly je však stále rušno. V předposlední minutě se v tabulce druzí domácí díky trefě Adama Rečka dostávají poprvé v zápase do vedení. Čtvrté Brno kontruje a Tomáš Veřmiřovský v poslední sekundě krásného a vypjatého duelu vyrovnává. Rozhodčí však gól neuznávají. Prý padl po závěrečné siréně. Protest střídá protest, rozhodčí vyjednávají u stolku časoměřičů a nakonec vracejí skóre na smírný stav. Úvod šlágru kola vyšel hostům z Brna, kteří se ihned ujali vedení, které následně systematicky zvyšovali. V třinácté minutě vedli 9:3, o šest gólů před domácími byli i osm minut před koncem první půle. Během nich však domácí snížili na rozdíl dvou branek. Ve druhém poločase si hosté stále udržovali náskok. Až do 51. minuty, kdy o něj přišli. A přišlo úžasné vyvrcholení. Kdy na každý gól Brna, dokázali Zuberští odpovědět, až se dostali k předposlední minutě a nečekanému rozzuzlení.

Jiří Kekrt, trenér Gumáren Zubří: „Díky průběhu utkání jsme nakonec rádi za bod, i když si myslím, že měly být nakonec dva. Víc k tomu nemám co říct.“

Andrej Titkov, trenér KP Brno: „Dnes to byl zatím náš nejlepší útočný výkon od nového roku. Já nemůžu klukům nic vyčíst až na pár drobností. Ve druhém poločase jsme totiž udělali v obraně několik chyb, které musíme do příště odstranit.“