so 24.9.2016 |

Zápas Zubří - Plzeň

V netradičně sobotní dopolední termín byl sehrán televizní duel v Zubří, na jehož půdu zamířila mistrovská Plzeň. Ta nezachytila úvod zápasu, v němž si od stavu 3:3 začali stále výraznější vedení budovat domácí házenkáři. Náskok byl nejvýraznější ve 24. minutě, kdy to bylo po páté brance Šlachty už o devět branek (17:8). Plzeň ale dokázala už do pauzy tři branky z manka odmazat a po přestávce dostala domácí pod enormní tlak. Od stavu 19:13 to bylo během pouhé čtvrthodiny 24:25 a zdálo se, že Západočeši prolomí negativní bilanci se Zubřím. Domácí se ale v poslední desetiminutovce vzchopili a poslední minuty duely patřili právě jim. Zubří nakonec i díky devíti brankám z ruky Adama Rečka a v koncovce skvělému gólmanovi Orságovi udolalo ve šlágru kola trojnásobné mistry 31:29 (18:12).

Andrej Titkov, trenér HC ROBE Zubří: ,,Dnes jsme viděli dva zcela úplné poločasy, během prvního nám výchazelo téměř vše a vedli jsme rozdílem až devíti branek. V kabině jsme hráče nabádali, aby do toho hned ze začátku druhé půle šlápli. Bohužel jsme začátek druhého poločasu nazachytili a Plzeň byla rázem na koni. V závěru utkání, kdy se utkání lámalo, jsme projevili obrovskou vůli po vítězství. Přesto mám k druhému poločasu spoustu připomínek.“

Martin Šetlík, trenér Talent Robstav M.A.T. Plzeň: „ Nám se zcela nepovedl první poločas a soupeři jsme darovali poločasové vedení o šest branek. Stálo nás spousty sil dotáhnout domácí. Když se nám to podařilo, udělali jsme pár chyb, které nás stály lepší výsledek. Domácím k vítězství gratuluji.“