so 8.10.2016 |

Zápas Kopřivnice - Jičín

Dnešní zápas byl trošku sázkou do loterie pro domácí tým - byl kvůli zranění oslaben o tři důležité hráče, kteří museli být nahrazeni mladými juniory. I přesto však kopřivničtí borci najeli do zápasu dobře, ujali se vedení o pět branek a to pak drželi až do 11. minuty. Poté se však do hry zapojili i hráči Jičína, kteří v průběhu prvního poločasu dokázali brankové manko dotáhnout. Nakonec první poločas skončil nerozhodně 11:11. Vstup do druhé půle se vůbec Kopřivnickým nevydařil, technické chyby a neproměněné vyložené šance dostaly jičínský celek do vedení a tento náskok si hostující udržovali až do konce zápasu. I když bylo mnoho příležitostí utkání zvrátit, nenašel se nikdo, kdo by zvedl kopřivnický prapor a dokázal dotáhnout domácí celek k vítězství. I přes vynikající výkon gólmana Žingora se dnes nepodařilo domácím získat dva body.

Ivo Vávra, trenér KH Kopřivnice: „Bohužel se potvrdilo, že zranění třech klíčových hráčů nejsme schopni ustát, a to bylo myslím dnes rozhodující. Obrovská škoda, že jsme nepotvrdili důležité body z Karviné a zbytečně jsme doma ztratili. Neproměnit patnáct tutovek je příliš velký luxus, takto se vyhrát nedá.“

Jan Gřes, hráč KH Kopřivnice: „Nevím, co k tomu dodat, strašně mě to mrzí, protože jsme se na ně připravovali, věřili jsme si na ně, ale zranění nám nedovolila nastoupit v plné síle. V zápase se ukázalo, že nemáme žádné alternativy, nemohli jsme to extrémně točit. Chyběli nám Mira Rachač. Marek Bukovský, Patrik Fulnek ještě není stoprocentní, druhý gólman se nám zranil a tak to dopadlo. Ale snažili jsme se hrát co nejlépe, je jasné, že kdo nebojuje, nemůže zvítězit. Naše prohra mě mrzí i kvůli fanouškům, neboť přišla plná hala, což bylo super, hnali nás dopředu, už kvůli nim jsme chtěli získat ty dva body. Bohužel však šťastnější m byl dneska jičínský celek.“

Aleš Babák, trenér HBC Jičín: „Nám hrubě nevyšel začátek utkání, kdy jsme v desáté minutě prohrávali 5:0. Vůbec to s námi nevypadalo dobře. Domácí přes absenci některých zraněných hráčů hráli s nadšením a přehrávali nás svou bojovností. Naštěstí jsme dokázali tu druhou desetiminutovku se vrátit do hry, vyrovnali jsme na 5:5 a od té doby, si myslím, že jsme pomalinku získávali převahu a nakonec poločas skončil nerozhodně. Tak, jak nám nevyšel první poločas, jsme do druhého poločasu nastoupili dobře, dostali jsme se do vedení, které jsme prakticky udržovali do konce utkání. Spokojenost tedy je, prohráli jsme doma, potřebovali jsme body z venku. V Kopřivnici ztratili body Lovosice jeden, Hranice prohrály, i přesto, že vnímáme ty absence kopřivnických klíčových hráčů, ale my máme taky některé hráče zraněné, takže si nesmírně vážíme tohoto vítězství.“

Ondřej Šulc, hráč HBC Jičín: „Přes hodně rozpačitý začátek, kdy jsme prakticky dvanáct minut nedali gól, jsme se dokázali zvednout a hlavně jsme to už udrželi. Minulá utkání jsme měli hrozné problémy a výkyvy, kdy jsme naopak vedli o pět gólů a soupeře jsme pak nechali dotáhnout, už jsme prostě neměli síly, spíše psychické, což dneska se vůbec nedělo. Dneska jsme my ti lepší. Určitě jsme chtěli víc vyhrát než domácí„.