so 4.2.2017 |

Zápas Zubří - Hranice

Jednoznačný zápas byl k vidění také v Zubří, kde domácí házenkáři s přehledem přehráli v derby hranický Cement, a díky zisku dvou bodů si udrželi vedoucí příčku v extraligové tabulce. Zubří se ujalo Václavem vedení a to už až do konce duelu neztratilo. Na všech postech dominující ROBE už před přestávkou vedlo o devět branek a i v druhém poločase své vedení navyšovalo. Vrcholu náskok dosáhl třináct minut před koncem, kdy se mezi střelce zapsal zuberský gólman Orság a zvýšil na 29:12! Poslední minuty se nesly v duchu boje Cementu o důstojnější konečný výsledek, což se mu také alespoň částečně podařilo. Úsek od Orságovy branky Cement vyhrál 8:4, ale prohra o třináct branek je přesto debaklem. Zubří se, jak bylo řečeno, udrželo v čele tabulky, Hranice pak díky prohrám Jičínu i Frýdku-Místku ztrácí na příčky zaručující play-off stále pouze dva body.

Andrej Titkov, trenér HC ROBE Zubří: „Výsledek odpovídá současnému stavu ve skladbě družstev. Těší mě, že si zahráli všichni naši hráči a zároveň jsme rádi, že v utkání se nikdo nezranil, protože nás v následujících dnech čeká náročný program.“

Libor Hrabal, trenér TJ Cement Hranice: „Gratuluji domácím k vítězství, jelikož bylo zasloužené. My jsme se drželi jen na začátku utkání. Potom jsme začali kupit chyby, Zubří se dostalo do hry, kterou umí.“