so 25.2.2017 |

Zápas Jičín - Dukla Praha

Před televizními kamerami se jičínští házenkáři snažili napravit zaváhání z palubovky Litovle a přiblížit se potvrzení pozice pro play-off. Na Duklu nastoupili aktivně a brzy jí donutili změnit obranný systém na 0-6. Přesto si svým křižným pohybem spojek vypracovávali dobré střelecké pozice ze spojek i brankoviště. Jičín tažený v prvním poločase skvěle hrajícím Šulcem si dokázal vypracovat až vedení 11:7, jenže pak se začala karta obracet. Výrazně k tomu přispěl větší důraz obrany Dukly i výkon Petržaly, který se v průběhu zápasu dostal až k hranici 50% úspěšnosti zákroků. Do poločasu Dukla srovnala krok, ale Jičín díky dvěma zásahům Veverky proti sedmimetrovým hodům Svitáka a Kotrče udržela nejtěsnější vedení 13:12.

Po přestávce Dukla stále více získávala herní převahu a za stavu 18:18 přišla rozhodující čtyřbranková pasáž, po které se v 54. minutě zdálo, že je rozhodnuto. Jenže Jičín se ještě vzepjal k odporu a snížil na 21:22. V signalizované pasivitě rozhodl ranou z devíti metrů nejlepší střelec zápasu Kotrč, který půl minuty před koncem upravil na konečných 21:23. Pro Jičín, hájící sedmou příčku v tabulce, je to už pátá prohra na vlastní palubovce v této sezóně. Dukla se průběžně posunula před Lovosice

Petr Babák, asistent trenéra HBC Ronal Jičín: „V první řadě musím poblahopřát Dukle, ale také poděkovat vlastnímu týmu za maximálně odbojovaný zápas. Pokud bychom s takovým nasazením přistupovali ke všem utkáním, nestrachujeme se teď o postup do play-off. Věřím, že takto odbojujeme i zbylé zápasy a postup potvrdíme.“

Jiří Kotrč, asistent trenéra HC Dukla Praha: „V počátku utkání nám dělal problém křižný pohyb domácích spojek, ale okolo dvacáté minuty jsme začali lépe bránit a obraz hry se změnil. Měli jsme zápas otočit před přestávkou, ale povedlo se nám to v koncovce, kdy něco chytil i Tomáš Petržala.“